WordPress database error: [UPDATE command denied to user 'nonstopstd_2'@'10.254.34.16' for table 'blog_options']
UPDATE blog_options SET option_value = 'O:8:\"stdClass\":4:{s:12:\"last_checked\";i:1553535825;s:15:\"version_checked\";s:3:\"2.3\";s:8:\"response\";s:7:\"upgrade\";s:3:\"url\";s:30:\"http://wordpress.org/download/\";}' WHERE option_name = 'update_core'

agencja interaktywna Warszawa Bydgoszcz - nonstop studio blog » Blog Archive » Welcome everybody…

Welcome everybody…

piątek, 18 kwiecień w dziale studio

Tak rozpoczęły się warsztaty pod tytułem “Create your first website”, które zorganizowaliśmy podczas trzeciego dnia - “A bit of practice” - konferencji “International Conference, e-business:Exchange for e-xperience?” na SGH.

Celem naszych zajęć było przedstawienie studentom z zagranicy podstaw języka HTML i CSS oraz pokazanie, jak zbudować swój pierwszy prosty serwis internetowy w oparciu o te technologie. Rolę pana profesora odegrałem osobiście. “Oh my Goddess!”, jak powiedziałby Max Kolonko. I miałby rację: całość zajęć prowadzona była w języku angielskim.

Po powitaniu całej grupy i przedstawieniu się, przystąpiłem do prezentacji. Miałem do dyspozycji rzutnik, więc zdecydowałem, że będę kodował od początku razem ze studentami.

Słuchacze dopisali. Uważnie słuchali i kodowali swój pierwszy web site.

Rozpoczęliśmy od przedstawienia budowy strony internetowej - jak jest zbudowany, co musi zawierać i jak musi być zapisany dokument, aby mógł być nazywany dokumentem XHTML. Pokazałem kolejno, jak wyświetlić tekst w przeglądarce, w jaki sposób wstawić zdjęcie i jak zamienić oba te elementy w odsyłacze - tłumacząc krok po kroku niezbędne atrybuty wykorzystywanych znaczników. Potem przyszła kolej na kaskadowe arkusze stylów. Podstawy typu centrowanie serwisu i nadanie mu wymiarów. Na komputerach były zainstalowane Opera i IE7, tak więc nie obyło się bez wzmianki o definicji typu dokumentu. Kolejnym progiem było stworzenie układu dwukolumnowego przy użyciu CSS. Na samym końcu studenci zostali zaznajomieni z wykorzystaniem list do budowy nawigacji.

Niezwykłe, ile wiedzy można przekazać w niecałe półtorej godziny. Naprawdę wiele. Tym bardziej, że na sali panowała cisza, z której wyrywał się jedynie stukot w klawiatury. Na ekranach pojawiały się kolorowe bloki, zdjęcia, teksty.

Po zajęciach otrzymałem maile z prośbą o kursy, dalsze materiały. Konferencję uważam za udaną!

Kamil

Jedna odpowiedź na “Welcome everybody…”


  1. Chciałbym być na Twoim wykładzie. Jako nauczyciel z zawodu , zawsze zastanawiałem się jak można przekazywać ten rodzaj wiedzy. Jedna różnica - słuchacze to zapewne w 100% hobbyści, którzy zamiast przeszkadzać - spijali słowa z Twych ust (cytat z Markowskiego) - to musi dawać nauczycielowi satysfakcję.

    autor: Mielno

Odpowiedz

  • Security Code:

    Emocni - Tworzenie stron internetowych Bydgoszcz