WordPress database error: [UPDATE command denied to user 'nonstopstd_2'@'10.254.34.16' for table 'blog_options']
UPDATE blog_options SET option_value = 'O:8:\"stdClass\":4:{s:12:\"last_checked\";i:1553540020;s:15:\"version_checked\";s:3:\"2.3\";s:8:\"response\";s:7:\"upgrade\";s:3:\"url\";s:30:\"http://wordpress.org/download/\";}' WHERE option_name = 'update_core'

agencja interaktywna Warszawa Bydgoszcz - nonstop studio blog » Blog Archive » Jazda na Safari

Jazda na Safari

czwartek, 21 czerwiec w dziale sekrety tworzenia

Prawie dwa tygodnie minęło jak popularna makowa przeglądarka stron Safari jest dostępna w wersji beta dla uzytkowników Windowsów. Nie mogłam się powstrzymać, żeby jej nie zainstalować i zwyczajowo przetestować surfując po bezmiarach Internetu. Beta jednak okazała się niedoróbką i na razie za jej pomocą nie można nic ciekawego zobaczyć. Popularne portale jak WP czy Onet w połowie się nie wyświetlają. To, co od razu odpycha, to czas ładowania strony. Na prezentacji zobaczycie, że do zalet tej przeglądarki zaliczono prędkość renderowania. Niestety, Safari dla Windows nie jest demonem prędkości. Wolno ładuje strony i ma kłopoty z odświeżaniem. Niektóre opcje od razu powodują błędy systemu - nie próbujcie dodać nic do zakładek: to się nie uda. Obecnie browser nie wyświetla TH w tabelach i LABELi w fieldsetach, błędnie interpretuje style lub po prostu nie wyświetla niektórych fragmentów kodu.
[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=XUBygpGih7E]
To, co najbardziej mi się sposobało, to przeciąganie zakładek do nowego okna. Animacja okienka jest miłym gadżetem. Z kolei na pewno przydatna jest możliwość swobodnej zmiany rozmiarów pól tekstowych (textarea), które czasem bywają po prostu za małe. Ciekawą opcją jest private browsing. W tym trybie nie jest zapisywana historia odwiedzonych stron, cookies, a pliki pobrane do ‘download’ są automatycznie usuwane po zakończeniu pracy z przeglądarką.Z nieukrywaną obawą sprawdziłam serwisy, które tworzymy w nonstopie. Na szczęście i ku mojej wielkiej radości wszystkie nowe produkcje wyświetlają się poprawnie przynajmniej w 95%. Krótko podsumowując, cieszę się, że mam większy wybór wśród browserów www, jednak Safari poczeka jeszcze na doszlifowanie zanim będzie mogła być konkurencją dla rynkowych prymusów. Nie mniej jednak nie mogę się doczekać, kiedy opublikowana zostanie jej stabilna wersja.

2 odpowiedzi na “Jazda na Safari”


 1. I czym tu się tak podniecać, już było dobrze nie trzeba było aż tak kombinować z pisaniem stron a teraz wyszła Safari i co? i trzeba znowu rzeźbić bo ta jakże wspaniała Safari jest taka szybka że zapomnieli o wyświetlaniu niektórych znaczników jak:
  - od h1 do h6
  - var
  - b
  - em
  - cite
  - strong
  - i
  - address

  pewnie jest więcej przykładów.

  Nic dziwnego że jest szybsza skoro olewa duża część znaczników.
  Jak dla mnie półki co wersja Beta to żadna rewelacja

  autor: Kornik

 2. Mowa była wcześniej o wersji 3.0.1 w wersji 3.0.2 juz to poprawiono :)
  PEACE :)

  autor: Kornik

Odpowiedz

 • Security Code:

  Emocni - Tworzenie stron internetowych Bydgoszcz